Nagrobki

Nagrobek jest oznaczeniem miejsca pochówku zmarłego lub jego szczątków. Ma również znaczenie symboliczne jako pamięć po osobie nam bliskiej, którą straciliśmy, która na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Historia pokazuje, że już w czasach prehistorycznych istniały mniej lub bardziej prymitywne formy nagrobków, m.in. kurhany. W starożytnym Egipcie spotkać możemy mastaby i piramidy, Rzym kojarzony jest z sarkofagami, Grecja – mauzolea. Średniowiecze przyniosło nam tumby – płyty kamienne, ozdobne montowane w posadzce lub ścianie Kościoła.  Jak widać nie tylko czas ale i kultura miały wpływ na wygląd dzisiejszych pomników nagrobkowych.

Jak Polska długa i szeroka, tak wiele w naszym kraju wzorów i kolorów.  Jesteśmy firmą z okolic Wrocławia jednakże nie przeszkadzało to nam w wykonywaniu zleceń z całego kraju. Mamy za sobą projekty wykonywane również za granicą m.in. we Wiedniu.

Posiadamy bogatą ofertę materiałów i wzorów: pomniki urnowe, dziecięce, pojedyncze, podwójne, rodzinne, grobowce, sarkofagi, kapliczki i inne. Wszystko wykonywane jest od podstaw i z największą starannością w myśl sztuki kamieniarskiej. Zapraszamy do zapoznania się za naszą ofertą.