Usługi

  1. MONTAŻ

Zależny jest od rodzaju nagrobka zamawianego przez klienta. Zaczynając od grobowców, mogą to być tylko ściany piwnicy lub dodatkowa wylewka betonowa. Jeżeli chodzi o groby głębinowe, nagrobki montowane są na żelbetonowych ramach zbrojonych obustronnie, odpowiednich do wymiarów pomnika. Zabezpiecza to w większym stopniu przez przechyleniem, zapadnięciem lub rozklejeniem poszczególnych elementów. Pod ramę stosowane są dwa klasyczne betonowe podkłady.

  1. LITERNICTWO

Nasza firma sama wykonuje wszelakiego rodzaju napisy, dopiski, poprawki błędów, nie zlecamy tego zewnętrznym firmom co zdarza się przycmentarnym handlarzom. Mamy bardzo szerokie doświadczenie w projektowaniu i dopasowywaniu odpowiednich czcionek do już istniejących napisów. Litery piaskujemy, dostępne są również litery kute, z brązu, mosiądzu itp.

  1. DEMONTAŻ / POPRAWKI

W zakresie naszych prac znajduje się również demontaż nagrobków przed ewentualnym pochówkiem, utylizacja starych lastrykowych pomników, poprawki nagrobków zapadniętych które często zostały źle zabezpieczone przez poprzednie firmy kamieniarskie.

  1. PŁYTY NACINANE NA WZÓR KOSTKI BRUKOWEJ

Zajmujemy się również zagospodarowaniem miejsca wokół grobu proponując państwu płyty granitowe grubości minimum 5 cm ( u konkurencji można spotkać cienkie nawet 2 cm!) o podwyższonej wytrzymałości, imitujące naturalną kostkę brukową. Dlaczego może to być lepsza opcja od kostki? – otóż w szczelinach kostki często rozrastają się różnego rodzaju porosty, trawy itp. a w przypadku płyt taka sytuacja nie ma miejsca.